۞ پایگاه خبری تحلیلی صبح تازه :
به تازگی و طراوت صبحگاهی روزتان را با تازه ترین اخبار " صبح تازه " آغاز کنید .
Saturday, 29 February , 2020
امروز : شنبه, ۱۰ اسفند , ۱۳۹۸ - 6 رجب 1441
شناسه خبر : 69280
  پرینتخانه » اجتماعی, برگزیده اخبار, رویداد شهر تاریخ انتشار : ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۶ | 73 بازدید |
مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران:

انتظار همکاری بیشتری برای حل مشکل آب بوستان چیتگر از شرکت آب و فاضلاب داشتیم

به گزارش صبح تازه، مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در بازدید از پارک چیتگر گفت: با امتیازاتی که شهرداری به
شرکت آب و فاضلاب داد انتظار همکاری بیشتری برای حل مشکل آب بوستان چیتگر داشتیم

انتظار همکاری بیشتری برای حل مشکل آب بوستان چیتگر از شرکت آب و فاضلاب داشتیم

به گزارش صبح تازه، دو راهکار برای حل این موضوع با توجه به بدهی سنگین به آب منطقه ای وجود دارد. ما به آب و فاضلاب کمک های زیادی کردیم. در صحن شورا کمک های برای توسعه تصفیه خانه ارائه شد طبیعتا در مقابل می توانستیم امتیازهایی بگیریم و مشکل چیتگر را حل کنیم.

راه دوم مشابه کاری است که منطقه ۴ برای پارک لویزان انجام داده است از این رو تهاتر سه گانه ای صورت گرفته و قراردادی بسته شد که به ازای مجوزهایی که شهرداری می دهد، هزینه آبیاری پارک تهاتر شود.

مسئله اصلی این است که باید بحث آب حل شود. با این وضعیت کاشت درخت فایده ندارد . وقتی آب نداریم سوال این است که چرا درخت کاشتیم. وقتی نهضت درختکاری انجام می دهیم که مشکل آب حل شود.

بر اساس گزارشات به دست آمده آتش سوزی ها عمدی است. قضاوت نمی کنم چه کسانی این کار را انجام داده اند اما موضوع باید پیگیری شود به خصوص اینکه بزرگترین آتش سوزی تاریخ چیتگر بوده است.

به نظر می رسد تنها ۲۰ درصد آتش سوزی ها علت مردمی داشته باشد و ۸۰ درصد دیگر آتش سوزی ها هدایت شده صورت می گیرد و به منظور ضربه به مدیریت شهری صورت گرفته است.

در مورد چارت سازمانی صحبت هایی شد و مسئله اساسی این است که چرا شهرداری منطقه ۲۲ از سال ۹۳ تاکنون به فکر اصلاح چارت سازمانی نبوده تا بدین گونه شاهد خشک شدن بوستان جنگلی چیتگر نباشیم.

بحث شیوع آفات امر دیگری است که بر اساس آماری که داریم در حال حاضر سه هزار درخت در منطقه چیتگر آفت زده هستند که در ابتدا این تعداد ۱۰۰ درخت بود که اگر این آفات جمع آوری نشود، تعداد درخت بیشتری آسیب می بینند. مدیریت این مجموعه باید قوی باشد.

۴۰ درصد آب های چاه های چیتگر در اختیار مجموعه سوارکاری و پارک آبی حاشیه این منطقه است. نباید زمانی که درختان چیتگر به دلیل کم آبی دچار بحران است، اجازه چنین بهره برداری ای را بدهند.

پس از قطع آب بوستان جنگلی چیتگر، پساب شهرک شهید باقری جهت استفاده برای آبیاری درختان این بوستان استفاده می‌شود که به هیچ عنوان پاسخگوی نیاز آبی این مجموعه نیست و به عقیده من، راهکار اصلی حفظ بوستان جنگلی چیتگر، احیای لوله ۵۰۰ میلی‌متری انتقال آب است.

زمانی که عکس‌های سال ۸۸ از بوستان چیتگر را نگاه و با امروز مقایسه می‌کنیم، شاهد خشک شدن بیشتر درختان هستیم که برای جلوگیری از بیشتر شدن آن باید مشکلات برقراری مجدد آب بوستان چیتگر با جدیت دنبال شود.

از توضیح شهردار منطقه در برخی از موارد قانع نشدم و موضوع را مجدد در صحن شورای شهر مطرح می‌کنم.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.