۞ پایگاه خبری تحلیلی صبح تازه :
به تازگی و طراوت صبحگاهی روزتان را با تازه ترین اخبار " صبح تازه " آغاز کنید .
Thursday, 13 May , 2021
امروز : پنج شنبه, ۲۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 2 شوال 1442
شناسه خبر : 92741
  پرینتخانه » اجتماعی, برگزیده اخبار تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹ | 33 بازدید |
سردار اشتری:

کاهش تلفات جاده ای با هوشمندسازی پلیس/ نمایندگان با تصویب قوانین و اعتبارات از ناجا حمایت کنند

فرمانده نیروی انتظامی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست با تصویب قوانین و اعتبارات از ماموران خدوم ناجا حمایت کرده و در راستای رفع دغدغه معیشتی آنها گام بردارند.

کاهش تلفات جاده ای با هوشمندسازی پلیس/ نمایندگان با تصویب قوانین و اعتبارات از ناجا حمایت کنند

به گزارش صبح تازه، سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری روز چهارشنبه و همزمان با چهارمین روز از هفته نیروی انتظامی با حضور در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی افزود: توسعه امنیت پایدار مردمی بدون مشارکت مردم و تعامل مداوم پلیس با آنها محقق نمی شود، براین اساس تقویت پیوند مردم با ناجا ضروری است.

وی ادامه داد: امنیت عنصر اصلی موثر در پایداری امنیت کشور است که باید مورد توجه قرار گیرد این در حالیست که بدون همدلی و مشارکت مردم نمی توانیم اقدامات خود را پیش ببریم.

سردار اشتری ضمن تشکر از اعتماد مردم به نیروی انتظامی گفت: پیوند مردم با ناجا باید بیشتر از گذشته شود.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: ناجا مقتدر، با صلابت و برخاسته از قانون در مقابل گردن کشان و بر هم زدگان نظم و امنیت ایستاده و در برابر مردم و قربانیان جرم با رحمت و رافت برخورد می کند و در مقابل اراذل و اوباش و هر فردی در هر جایگاهی که به حقوق مردم تجاوز کند، می ایستیم.

وی اظهار امیدواری کرد که مجلس یازدهم در زمینه حمایت از ناجا بتوانند قدرت نیروی انتظامی را افزایش دهند.

سردار اشتری ادامه داد: امروز افتخار ما این است که مجلسی انقلابی و مردمی داریم و خواسته ما این است نمایندگان مجلس شورای اسلامی مشکلات قانونی و زیرساختی ناجا را رفع کنند زیرا هر چه به ناجا توجه شود، در اهداف خود موفق تر خواهیم بود. رئیس مجلس به دلیل مسئولیتی که در گذشته داشتند، آشنا به ماموریت های ناجا هستند، بر این اساس امیدواریم گشایش هایی ایجاد و زیرساخت ها فوری تقویت شود و توان ناجا افزایش یابد. اعتبارت ناجا ضعیف است و لازم است تقویت شود، ممکن است در این وضعیت خاص، تحریم ها و مشکلات اعتبارات آن چنان نباشد اما لازم است ناجا در اولویت قرار گیرد.
فرمانده ناجا گفت: باید در برنامه ۱۴۰۰ و برنامه پنج ساله توسعه هفتم تقاضای ناجا ویژ دیده شود و نمایندگان مجلس اهتمام بیشتر به زیرساخت و توان ناجا داشته باشند، هر چند با وجود کسری و کمبود اعتبار و فشارها، از ماموریت های ما کم نشده است و نیروهای جان برکف ناجا با تلاش مضاعف و روحیه جهادی و انقلابی و همچنین تبعیت از فرمانده کل قوا و علاقه به مردم کار خود را به خوبی انجام داده است اگر امکانات ما بیشتر شود تاثیرگذاری عملیات و ماموریت های ناجا بیشتر می شود.
وی افزود: در بحث معیشت کارکنان و توجه به این قشر خدوم باید ویژه دیده شود. ناجا با کمبود خانه های سازمانی در مرزها مواجه است که این مساله از عوامل تاثیرگذار در اجرای ماموریت ها است، از کارکنان و خانواده آنها عذرخواهی می کنم که با صبر و شکیبایی برای اجرای ماموریت ها همراهی کرده و امیدواریم با تصویب قوانین مورد نیاز این مسائل مورد توجه قرار گیرد.

کاهش تلفات جاده ای با هوشمندسازی پلیس
فرمانده نیروی انتظامی در ادامه سخنان خود به کاهش تلفات جاده ای اشاره کرد و گفت: در مورد ترافیک و راه ها و همچنین کاهش تلفات جاده ای اقدمات خوبی انجام شده و شاهد کاهش تلفات و تصادفات جاده ای بودیم و امیدواریم این روند با توسعه تجهیزات و و امکانات و هوشمند سازی پلیس ادامه داشته باشد.
سردار اشتری افزود: یکی از اهداف نیروی انتظامی هوشمند سازی پلیس است که گام هایی در این زمینه برداشته شده که با حمایت،  تجهیزات و دستاوردهای فناوری جدید بتوانیم موفق تر عمل کنیم زیرا می توانیم خدمت رسانی را افزایش داده و در کنار مردم باشیم.
وی ضمن تشکر از لطف و عنایت مقام معظم رهبری بابت پیام تبریک سراسر محبت ایشان به کارکنان خدوم ناجا و به مناسبت هفته نیروی انتظامی گفت: این پیام باعث ارتقای روحیه شد و روح جدیدی در کالبد همکاران ما دمید تا با این حمایت و هدایت های مقام معظم رهبری بیشتر از گذشه برای نظم و امینت در خدمت مردم باشیم.
سردار اشتری ادامه داد: گستردگی ماموریت های ناجا برکسی پوشیده نیست ناجا در اقصی نقاط کشور حضو فعال دارد و در ۸ هزار و ۷۵۵ کیلومتر مرزی، مرزبانان ما حضور دارند، در شهر، روستا، جاده ها و هر جایی که مردم ساکن هستند، ناجا حضور دارد زیرا ماموریت های ناجا تعطیل بردار نیست و به صورت شبانه روزی و در همه ایام خدمت مردم هستند.

استقرار پلیس در ۱۰ هزار مقر
فرمانده نیروی انتظامی گفت: امروز نیروهای ناجا با داشتن نیرهای انقلابی، جهادی، ولایی، مردم دار و مقتدر در خدمت امنیت جامعه اسلامی هستند. بیش از ۱۰ هزار مقر ثابت و بیش از ۳۰ هزار گشت سیار همزمان در کشور فعال هستند.
سردار اشتری افزود: امنیت امرز را مرهون مجاهدت های همه رزمندگان اسلام و شهدای نیروی های مسلح به ویژه مجاهدت ها و تلاش های بی وقفه کارکنان خدوم ناجا هستیم، بنابراین باید این امنیت و آرامش را که بالاترین سرمایه برای مردم است، حفظ کنیم. ناجا برای استقرار و حفظ نظم و امنیت و همچنین احساس امنیت با همه توان و ظرفیت در میدان است تا پای جان برای امنیت مردم ایستاده و شهدایی که تقدیم کرده، موید این ادعا است.
وی اضافه کرد: ناجا بیش از ۱۳ هزار شهید و بیش از دو هزار جانباز در دوران دفاع مقدس و بعد از آن تقدیم کرده و همچنان در حال مقابله با نا امن کنندگان امنیت، گروه های تروریسیتی، مخلان امنیت و کسانی که می خواهند امنیت مردم را به مخاطره بیندازند، است.
سردار اشتری گفت: ناجا خارج از هیاهوی های سیاسی و خارج از گرایش به قومیت ها و گروه های مختلف، به دنبال ارتقای نظم و امنیت در جامعه است و با پیروی از رهبری که فرمودند امنیت و آرامش مردم خط قرمز نیروهای مسلح و ناجا است با اقتدار تمام با مهربانی، عدالت، هوشمندی و عقلانیت در حال مبارزه و خدمت رسانی به مردم است.
فرمانده نیروی انتظامی تاکید کرد: ناجا ضمن اینکه وظیفه ارتقا و حفظ امنیت و ارتقای احساس امنیت را به عهده دارد نهاد خدمت گذار است. در سال حدود ۷۰ میلیون خدمت را به مردم ارائه می دهد و شاید کمتر نهاد یا سازمانی داشته یا شاید یا نداشته باشیم که مثل ناجا که در عین انجام وظایف ذاتی و قانونی خود، خدمت هم ارائه بدهد.
سردار اشتری اضافه کرد: امنیت بستر تحقق هر هدفی در کشور است و هرگونه هدفی که نمایندگان مجلس شورای اسلامی بخواهند به آن برسند با بستر امنیت فراهم می شود اگر امنیت وجود نداشته باشد در همه حوزه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی موفق نخواهیم بود یا سخت به نتیجه می رسیم. برای ارتقای این امنیت باید همه تلاش کنند.

گره خوردن امنیت و سلامت
فرمانده ناجا با اشاره به گره خوردن دو مساله مهم امنیت و سلامت در شرایط کنونی و شعار هفته ناجا «با هم برای امنیت و سلامت» گفت: در مقطع حساسی که کشور با شیوع ویروس کرونا دارد، ناجا از همان ساعت اولیه در کنار مدیران بهداشت و درمان بود وه از همان روز اول اقدامات خود را شروع کرده به گونه ای که در حوزه بهداشت و درمان همه ظرفیت ها خود اعم از بیمارستان و مراکز درمانی را در اختیار مردم قرار داده و ابلاغ شده هر فردی که به این مراکز رجوع کند، پذیرش شود.
سردار اشتری افزود: ناجا با محتکران اقلام بهداشتی در روزهای اول کرونایی با افراد سود جویی که از شرایط بوجود آمده سوء استفاده کردند، مقابله کرد و صدها میلیون ماسک و اقلام مورد نیاز مردم را کشف کرد و در فضای مجازی بیش از سه هزار تارنما شناسایی شده و به آنها تذکر داده شد یا به مراجع قضائی ارجاع شدند.
وی گفت: در بحث فاصله گذاری اجتماعی نیز ناجا با کمک مسئولان  ورود یافت و کار بزرگی انجام داد. ناجا از همه تجهیزات خود برای ضد عفونی کردن معابر و اماکن عمومی استفاده کرده و همچنان این اقدام ادامه دارد و افتخار می کنیم که در کنار کادر درمانی هستیم.

گرامیداشت هفته نیروی انتظامی برابر تقویم زمانی سنوات گذشته در دهه دوم مهر ماه برگزار می شود، اما با توجه به تلاقی ماه صفر و مراسم اربعین با ایام هفته ناجا، هفته ناجا در سال ۱۳۹۹ از ۲۷ مهر تا دوم ماه آبان برگزار خواهد شد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.